A női kézilabda NB II 10. fordulójában vasárnap a Gyömrőt fogadta a Ceglédi Kék Cápák SE. A mérkőzésnek komoly tétje volt, ugyanis nagy valószínűséggel a győztes telelhet a bajnoki tabella élén. Ennek megfelelően több, mint 300 néző látogatott ki a rangadóra, ahol a Cápák hullámzó játéka okozta leginkább az izgalmakat, majd a sok hibának köszönhetően döntetlen állásnál a dudaszó pillanatában egy igazán véleményes büntetőt fújt be a vendégek javára a két játékvezető, mire persze, hogy kitört a botrány a Cegléd kispadja körül.

Pudics Zsolt SE elnök: – Ilyet még nem láttam, pedig jó néhány meccs van már a hátam mögött. A két spori rengeteget hibázott mindkét oldalra, de ellenünk már jóval az elviselhető szám felett tették. Voltak olyan perceik, amikor teljesen kiszaladt a kezükből a meccs. Hogy miért kell egy ilyen rangadóra két kezdő lányt küldeni, azt a szövetségtől is megkérdezem majd. Azt, hogy ennyire izgalmas lett a végjáték, csak magunknak köszönhetjük, de hogy így veszítsük el még az egy pontot is, az felháborító. Nincs a földön még két olyan játékvezető, aki ezt befújta volna vendég csapat javára. A zsűri asztalnál a versenybíró közölte, hogy igen lehet, hogy igazunk van, de már nem fújhatják vissza. Próbáltam meggyőzni, hogy bizony ő semmisé teheti, ugyanis szerintünk már a dudaszó után történt, de nem tette meg, sőt feljelentették az edzőnket sportszerűtlen viselkedés miatt…

Jakab László edző: – A tét egy kicsit a mi vállunkat nyomta, ez látszott a lányokon az első félidőben. Nagyon sok hibával játszottunk, viszont mínusz háromról fel tudtunk állni az első félidőben és a második játékrészt nagyon motiváltan kezdtük. Vezettünk öt góllal, majd nem tudom, hogy mi történt. Kihagytuk a ziccereinket és ahelyett, hogy mi nyugodtunk volna meg, enerváltan játszottunk. A 12 ziccer kihagyása megbosszulta magát… Az utolsó pillanatokban kapott hétméteresről nem szeretnék nyilatkozni. Az össz játék alapján saját magunkat vertük meg. Sajnálom, mert a mi kezünkben volt a mérkőzés, idáig nem szabadott volna eljutni!

Ceglédi Kék Cápák – Gyömrő VSK 19 – 20 ( 9 – 9 )

Cegléd: Juhász Bernadett, Zsoldosné L. Erzsébet (kapusok), Oláh Henrietta 5/4, Tóth Adrien 5, Prókai Anett 3, Dobos Renáta 2, Tóth Ágnes 2, Spolmin Roberta 2, Györe Lilla, Hörömpő Dóra, Német Beáta, Imregi Blanka

Cegléd, 350 néző Vezette Lengyel Vivien, Sebestyén Fanni

Az eredmény alakulása: 9. p.: 3-3, 17.p.: 4-7, 35.p.: 12-9, 38.p.: 15-10, 48.p.: 18-14, 55.p.: 18-18

Hétméteres: 4/4, ill. 8/6

Kiállítás 6, ill. 6 perc

junior mérkőzés eredménye:

Ceglédi kék Cápák – Gyömrő VSK 19 – 31 ( 11 – 16 )

Cegléd: Törőcsik Fruzsina, Hornyik Orsolya(kapusok), Fedák Antónia 7/4, Imregi Blanka 5, Német Beáta 4, Ványi Flóra 1, Koncsik Ella 1/1, Peszeki Laura 1, Petrovics Fruzsina, Nagy Aletta, Rajkort Beatrix, Mód Klaudia, Dúzs Szófia, Farkas Fruzsina

Jakab László edző: – Ahhoz képest, hogy ennyire fiatalok vagyunk, elég jól helyt álltunk egy nagyon jó erőkből álló Gyömrő ellen. Ha egy kicsit bátrabbak lennénk és miért ne lennénk, akkor sokkal szorosabb mérkőzéseket fogunk tudni játszani. Tovább kell dolgozni ilyen hozzáállással, de fejben sokkal bátrabban és még jobbak lesznek az eredményeink!