A női kézilabda NB II őszi záró fordulójában a Vecsési SE-t  fogadta vasárnap este a Gál József Sportcsarnokban a Ceglédi Kék Cápák felnőtt és ifi csapata. Két igencsak izgalmasra sikeredett mérkőzést láthattak a kilátogató nézők. Először az ifisták játszottak és a végig fej-fej melletti eredmény után a Cápáknak sikerült  egy góllal nyerniük. A felnőttek két ellentétes félidőt produkáltak.  Az elsőt tetszetős játék mellett hat gólos előnnyel zárta a Cegléd, a másodikban azonban már nyögvenyelőssé váltak a támadásaik. A játékvezetők felfogása nem kedvezett a hazaiak stílusának. Tíz percet kellett emberhátrányban játszani ebben a játékrészben és a sok hiba mellett fegyelmezetlenné vált az addig taktikus csapat játék. Folyamatosan apadt az előny és a legnagyobb baki egy pontot ajándékozott a vendégeknek. A Cápák az utolsónak hitt vecsési támadást kivédekezték, majd öt! másodperccel a lefújás előtt eladták a labdát, amit a Vecsés megköszönt és gólt szerzett belőle…

Ceglédi kék Cápák – Vecsési SE 26 – 26 ( 18 – 12 )

Cegléd, 150 néző, vezette Hársfalvi, Mórocz

Cegléd:  Szegedi Brigitta, Juhász Bernadett(kapusok),  Vuletic Suncica 6, Toorgyik Rita 5, Kökény Hanna 4, Tóth Adrien 4(3), Török Melinda 4, Ade Sowunmi 3, Dobos Renáta, Peszeki Laura, Mód Klaudia, Kovács Alíz

Hétméteres: 3/3, ill. 4/4

Kiállítás: 16, ill. 4 perc

Tóth Norbert edző: – Mindig is kiélezett, hajtós, jó mérkőzéseket játszunk a Vecséssel, ez is ilyennek ígérkezett, de most az első félidőt végig kézben tartva, magabiztosan vezettük. Azt kértem a szünetben az öltözőben, hogy higgadtan és koncentráltan támadjunk, de ez nem jött össze, kezdett felzárkózni ellenfelünk. Mindig volt valahonnan erőt venni, hogy 2-3 gólon tartsuk őket, viszont a vége előtt több olyan lehetőség volt a kezünkben, amivel el tudtuk volna dönteni a mérkőzést, ám hibáztunk. A végjátékunk egy kapkodós, rohanós játékba ment át, főleg az utolsó másodpercekben, amikor sajnos ismét egy rossz döntés született, amiből így egy pontot sikerült a Vecsés csapatának elvinnie. Nem szoktam a játékvezetésre kitérni, de kritikán aluli volt, téves ítéletek hada, rendkívül rossz ítéletek sokasága ostorozta a csapatunkat. Vecsési edző kollegám rendkívül szimpatikusan és őszintén elmondta a véleményét erről és nekem, nekünk adott igazat, sajnos mit sem ér, de legalább példamutató. Egy kis pihenő után megpróbálkozunk erőt venni, javítani hibáinkon és egy tavalyi tavaszi szereplést megismételni, ami nyilván nem egyszerű feladat, de benne van a lányokban, még ha kevesen is vannak, de CSAPAT!

Ifjúsági eredmény:

Ceglédi Kék Cápák – Vecsési SE 35 – 34 ( 17 – 18 )

Cegléd: Kató Krisztina (kapus), Peszeki Laura 13(1), Kökény Hanna 7(1), Mód Klaudia 7, Vágány Noémi 2, Kovács Alíz 2, Pető Luca 2, Benkő Barbara, Berényi Norina

Hétméteres: 4/2, ill. 3/2

Kiállítás: 8, ill. 10 perc

Ade Sowunmi edző: – Rendkívül jót küzdöttek a lányok, bár az elején kicsit bealudtunk a mérkőzésbe, de végig  volt tartása a csapatnak, ami a győzelemhez kellet.  Egy remek zárása volt az őszi szezonnak. Ha hisznek magukban és kellőképpen koncentrálnak a lányok, remek eredményeket érhetnek el majd tavasszal! Gratulálok mindenkinek!