A női kézilabda NB II 5. fordulójában az éllovas és eddig pontot sem vesztő Inárcs-Örkény otthonában lépett pályára szombaton a Ceglédi Kék Cápák felnőtt és ifi csapata. A felnőttek egy pillanatra sem ijedtek meg a remek erőkből álló házigazdáktól. A Cápák végig uralták a mérkőzést, komoly tempót diktáltak, védekezésben és támadásban is jobb játékot mutattak, mint ellenfelük, de a ziccerek kihasználása elmaradt a mutatott játék színvonalától. 16! ziccert hagytak ki a ceglédi játékosok, ami három meccsen is sok. Egy pártatlan szurkoló is elégedett lehetett az izgalmas és kemény összecsapást látva a lelátó nélküli, félhomállyal megvilágított pályán. Az első tizenöt percben (7-7) a Cápák a játékvezetőkkel is küzdöttek, akik a rövidke negyedóra alatt hat kedélyt borzoló ítéletet hoztak a hazaiak javára. Ez képes befolyásolni a meccs végkimenetelét? Ahhoz nem kell pszichológusnak lenni, hogy tudjuk, a végsőkig felkorbácsolt idegzetű, erőn felüli fizikális terheléssel küzdő játékos persze, hogy nem tud megfelelően koncentrálni a döntő pillanatokban. Az eredményjelző így is tizennyolcszor mutatott egyenlő állást úgy, hogy a házigazdák tizennégyszer vették át a vezetést, akik az utolsó öt percben tudtak csak a Cápák fölé kerekedni és 4-1 re hozták a hajrát. A bravúr elmaradt, de a mutatott játék imponáló volt. A felnőttek előtt a sok sérült miatt hiányosan felálló ifik is vereséget szenvedtek Örkényben. Jakab László edző értékelése:

– Nagyon jó és harcos mérkőzést játszottunk és mi mutattunk jobb kézilabdát is. Ennyi kihagyott ziccert nem lehet büntetlenül megúszni. Tizenhat ziccerünk maradt ki, amit még egy NB I-es csapat sem tud tolerálni. Kikaptunk, de gratulálok a lányoknak, hogy végig ott tudtunk lenni és küzdöttünk! Az ifik még mindig megilletődötten játszanak. Két, három ügyesebb játékos teljesítményével nem lehet meccset nyerni. Technikailag nagy az elmaradás, remélem legközelebb bátrabban játsszunk majd!

Felnőtt mérkőzés:

Inárcs-Örkény KC – Ceglédi Kék Cápák  29 – 26 ( 13 – 14 )

Cegléd: Juhász Bernadett, Szegedi Brigitta(kapusok), Halasi Réka 8/3, Dobos Renáta 6, Kisjuhász Petra 4, Tóth Adrien 3, Oláh Henrietta 2, Tóth Ágnes 2, Mihály Evelin 1, Hörömpő Dóra, Nagy Aletta

Örkény, 50 néző, vezette Serfőző K. ,Serfőző Zs.

Kiállítás 0, ill. 2 perc

Hétméteres 4/3, ill. 3/3

Az eredmény alakulása: 7.perc: 3-4, 11.p.: 7-5, 21.p.: 9-9, 32.p.: 15-14, 41.p.: 18-19, 56.p.: 25-25

Ifjúsági mérkőzés :

Inárcs-Örkény KC – Ceglédi Kék Cápák 32 – 22 ( 15 – 7 )

Cegléd: Törőcsik Fruzsina(kapus), Petrovics Fruzsina 9, Koncsik Ella 6/1, Kazai Fanni 4, Rajkort Beatrix 3, Mód Klaudia, Dúzs Szófia, Kovács Alíz, Petró Csenge, Simon Virág, Fedák Antónia