Az elmúlt hétvégén a Ceglédi Kék Cápák három utánpótlás csapata öt bajnoki mérkőzést játszott, melyből kettőn 30 góllal tudtak nyerni. A serdülők a Vecsés-Sülysáp vendégeként, az U12 csapat pedig a Túrkeve ellen szintén idegenben győzött ekkora különbséggel. A hét másik három találkozóján nem sikerült pontot szerezni.

Eredmények:

Serdülő mérkőzés

Vecsés-Sülysáp – Ceglédi Kék Cápák 29 – 89 ( 12 – 32 )

Tóalmás, 30 néző, vezette Mezei, Paska

Cegléd: Semetka Gréta, Sila Rék(kapusok), Ferenczi Lili 13(1), Fekete Alexandra 12(1), Imbre Anna 11, Pesti Gréta 11, Kaposvári Vanda 6, Józsa Luca 4, Dengi Csenge 2, Gigor Stella ,Medveczky Anna, edző Ade Sowunmi

Hét,éteresek: 10/6, ill. 5/3

Kiállítások: 6, ill. 16 perc

Ade Sowunmi: – Ma jó volt látni, hogy a lányok a kitűzött cél érdekében annak ellenére, hogy sok hibával játszottunk és nagy előnyre tettünk szert az 58.percben is bíztatták és buzdították egymást. Remélem mindenkinek plusz önbizalmat adott a mai győzelem. Gratulálok mindenkinek, ezzel az akarással sok győzelmet tudunk aratni.

U14 mérkőzések:

Kispest NKK – Ceglédi Kék Cápák 20 – 7 ( 15 – 5 )

Gyömrő, 50 néző, vezette Bugyi T., Bugyi M.

Cegléd: Kocsis Anna (kapus), Bujdosó Lara 2, Pintér Léna 1, Bartus Júlia 1, Répás Zselyke 1, Kocsis Kata 1, Virág Hanna 1, Pálfi Renáta, Meleg Krisztina, Farkas Boglárka, Sági Hanna, Kiss Eszter, Cseh Panna, edző Csábi Zsuzsanna

Hétméteresek: 3/1, ill. 1/0

Kiállítások: 0, ill. 2 perc

Gyömrői KA – Ceglédi Kék Cápák 21 – 13 ( 10 – 6 )

Ceglédi gólok: Bartus Júlia 6, Kocsis Kata 3, Virág Hanna 1

Hétméteresek: 4/3, ill. 4/1

Kiállítások: 6, ill. 2 perc

Csábi Zsuzsanna: – A Kispest elleni meccsen tisztában voltunk a tudásbeli különbségekkel, mégis felszabadult, ám pontos játékot kértem. Többé-kevésbé sikerült is véghez vinni, reális különbség született a két csapat között. A második mérkőzésünk a házigazdákkal volt, ami csalódottsággal tölt el. Addig nem fogunk tudni mérkőzést nyerni olyan csapat ellen, aki velünk egy szinten van, amíg nem hisszük el magunkról, hogy meg tudjuk csinálni. A hitetlenség demotiváltságot szül, ami olyan hibákat eredményez, amiket fiatalabb korosztályok is ritkán követnek el. Gondolok itt a lépés szabályra, bokára dobott labdára, kétszer indulásra és társaira. Csak egy kicsit több hit és nem ez az eredmény… Sajnálom, hogy így alakult, de mindig van min dolgozni, most ezeket a hibáinkat kell kiküszöbölnünk. Az akarattal nem volt gond…

U12 mérkőzések

Ebben a korosztályban csak a mérkőzések eredményei kerülnek rögzítésre

Túrkevei VSE – Ceglédi Kék Cápák 4 – 34 ( 1 – 18 )

Abonyi KC – Ceglédi Kék Cápák 20 – 17 ( 9 – 9 )

Törökszentmiklós, 60 néző, vezette Rizinger, Sztancsik

Cegléd: Molnár Enikő(kapus), Jankovics Hanna, Bartalos Jázmin, Juricza Kinga, Manczák Mirjam, Üllei-Zakar Anna, Temesváry Fédra, Stummer Róza Anna, Mohácsi Tímea, Baráth Eszter Bíborka, Gyura Lelle, Szabó Eszter Gyöngyi

Csík Henriette edző: – Első erőpróbánkat könnyebb ellenféllel kezdtük, amit bizonyít a félidőben látszó eredmény is (18:1). Ezen mérkőzésen célul tűztük ki a 30 gól elérését és azt, hogy kapott gólok tekintetében 5-nél többet ne kapjunk. Mindkét célunk teljesült. A második mérkőzésünknek úgy futottunk neki, hogy tudtuk, kemény az ellenfél, azonos képességekkel és erőviszonyokkal rendelkezik, mint mi. Az összecsapás elején nem találta a csapat a helyét, idegesen kezdtek, majd időkérés után megbeszélve a teendőket, harcosan tértek vissza a pályára és a félidőre sikerült kiegyenlíteni (9:9). A második játékrészt ott folytatták, ahol az elsőt befejezték, ennek köszönhetően rövid időre át is vettük a vezetést. Sajnos az ellenfél kapujának védőjével meggyűlt a lányok baja, nehezen sikerült gólokat lőni az utolsó tíz percben. A mérkőzés végégig minden erejükkel küzdöttek, de nem sikerült a győzelem. Ennek ellenére emelt fővel távoztak a pályáról, jó játékkal kihozták magukból a maximumot. Tovább dolgozunk a még jobb eredményekért.