Az elmúlt héten sajnos nem brillíroztak a Ceglédi Kék Cápák csapatai. Szigetszentmiklóson a felnőtt, ifi és a serdülő Cápák  is vereséget szenvedtek  NB II-es mérkőzéseiken, az U13 pedig Budaörsön egy már-már megnyert elvesztett Vecsés elleni meccs után az Inárcs-Örkény ellen tudott nyerni.

Felnőtt mérkőzés

Szigetszentmiklósi NKSE – Ceglédi Kék Cápák 23 – 21 ( 14 – 11 )

Szigetszentmiklós 150 néző, vezette Kolarovszki, Lázár

Cegléd: Szegedi, Juhász(kapusok), Tóth Á. 5, Dobos 3, Mihály 3, Kisjuhász 3(1), Tóth A. 3, Halasi 2(1), Vígh 1, Sowonmi 1, Petrovics, Ványi, Mester Szabó, edző Tóth Norbert

Hétméteres: 2/2, ill. 3/2

Kiállatás: 8, ill. 6 perc

Az eredmény alakulása: 3.p.: 3-2, 17.p.: 12-4, 40.p.: 14-13, 53.p.: 20-19, 57.p.: 23-19

Tóth Norbert: – Egy megnyerhető mérkőzést adtunk ki a kezünkből, aminek a legfőbb oka az, hogy majdnem egy egész félidőt adtunk az ellenfelünknek. Húsz, huszonöt perc kellett, hogy összeálljon a védekezésünk, majd rengeteg ziccer kihagyása mellett feljöttünk egy gólra, de a végjátékunk végleg megpecsételte a sorsunkat. Nagyon sajnálom, de a ziccerek belövése nélkül nem tudunk nyerni. A küzdésért újra tudok gratulálni, de összességében sajnálom…

Ifjúsági mérkőzés:

Szigetszentmiklósi NKSE – Ceglédi Kék Cápák 32 – 20 ( 17 – 9 )

Cegléd: Törőcsik(kapus), Ványi 8, Petrovics 6, Fedák 3(2), Kazai 2, Simon V. 1, Kovács, Petró, Balogh, Mód, Koncsik, edző Spolmin Roberta

Hétméteres: 4/4, ill. 4/2

Kiállítás: 0, ill. 2 perc

Az eredmény alakulása: 6.perc: 3-3, 18.p.: 10-7, 24.p.: 16-7, 40.p: 21-14, 58.p.: 32-18

Spolmin Roberta: A tabella első helyezettje ellen játszottunk. Nem ígérkezett könnyű meccsnek, mert egy futós csapat a Szigetszentmiklós. Sajnos nálunk sok a sérült, amit lehetett a jelenlegi állapotban, azt megcsinálta a csapat, mégis nagy arányú vereség lett a vége…

Serdülő mérkőzés:

Szigetszentmiklósi NKSE – Ceglédi Kék Cápák 28 – 21 ( 16 – 12 )

Cegléd: Kopcsa, Hornyik (kapusok), Kökény 10, Petrovics 8(3), Peszeki 1, Takács 1, Takó 1, Kovács, Fehér, Mód, Koncsik, Farkas, edző Dávid Sándor

Hétméteres: 6/5, ill. 5/3

Kiállítás: 14, ill. 8 perc

Az eredmény alakulása: 7.p.: 4-3, 20.p: 11-10, 22.p.: 15-10, 38:p.: 21-18, 32.p: 25-18

Dávid Sándor:- A lányok alulmotiváltan kézilabdáztak és az előző napi két meccs miatt fáradtak voltak. A taktikai utasításokat 70-80 százalékban megcsinálták. Kevés átlövésünk volt, a betöréseinket rendre megfaultolták és kikaptunk.

U13 mérkőzések:

Inárcs-Örkény – Ceglédi Kék Cápák 17 – 23 ( 10 – 10 )

Budaörs, 100 néző, vezette Geda, Bugyi

Cegléd: Semetka, Oláh (kapusok), Kökény 12, Imregi 5, Peszeki 4(1), Takó 2, Takács, Baricza, Farkas, Baricza, Berényi, Spolmin, edző Spolmin Roberta

Kiállítás: 2, ill. 4 perc

Hétméteres: 2/2, ill. 2/1

Vecsési SE – Ceglédi Kék Cápák 23 – 22 ( 10 – 13 )

Cegléd: Semetka, Oláh (kapusok), Peszeki 8 (1), Kökény 6(1), Takács 3(1), Farkas 2, Takó 2, Kádár 1, Imregi, Baricza, Berényi, Spolmin,

Kiállítás: 6 ,ill. 12 perc

Hétméteres: 4/3, ill. 4/3

Az eredmény alakulása: 5.p.: 3-5, 13.p.: 7-9, 17.p.: 10-10, 33.p.: 13-16, 37.p.: 18-20, 43.p.: 22-21

Spolmin Roberta: – Ma olyan szempontból játszottunk két nehéz meccset, hogy győzelmi esélyekkel keltünk útra. Elég kevesen voltunk, és olyanok is pályára léptek, akik eddig egyáltalán nem, vagy csak kevesebb lehetőséget kaptak., viszont ők is remekül helyt álltak, és mindent megtettek a csapatért. A Vecsés ellen játszottuk az első mérkőzésünket, akiktől az első fordulóban 4-gyel kikaptunk úgy, hogy az előtt egy nagyon hajtós meccset játszottak a lányok, ezért most bizakodó voltam. Rengeteg időt töltöttünk emberhátrányban, de győztesen jöttünk ki az első félidőből, Sajnos a mérkőzés végén már mintha fáradtunk volta, nem mindig hoztunk jó döntéseket, de ettől függetlenül jól küzdöttek a lányok, és mindent igyekeztek megtenni a győzelemért, ami most sajnos nem jött össze. A második meccsünket az Inárcs-Örkény ellen játszottuk, akik ellen korábban egy nyögvenyelős döntetlent sikerült elérnünk. Bár álmoskásan kezdtünk, de az sem mellékes, hogy megint kevés idő volt a regenerálódásra az előző mérkőzés után. A küzdéssel itt sem volt gond, ráadásul az előző mérkőzés hibáit is sikerült kijavítanunk, ami dicséretes, és gratulációt érdemel, ahogy a győzelem is. Összességében le a kalappal a lányok előtt, fordulóról fordulóra remekül küzd a csapat, és egyre jobb a játékuk képe. Gratulálok a mai naphoz és a két ponthoz!