Az elmúlt héten három korosztályban is megmérkőztek a Ceglédi Kék Cápák és az Érd kézisei. Az NB II.-ben a felnőttek tíz gólos vereséget szenvedtek a tabella másodiktól, az ifik meccsének az volt a tétje, hogy melyik csapat veheti át a jelenlegi második helyet és bár nagy csatában, de ez a vendégeknek sikerült, a serdülőknél pedig a mostani harmadik hely volt a tét, melyet a Cápák szereztek meg az Érdtől.

Eredmények:

Felnőtt mérkőzés

Ceglédi Kék Cápák – Érd U22 22 – 32 ( 8 – 15 )

Tápiószentmárton 60 néző, vezette Kiss, Móczár

Cegléd: Szegedi Brigitta, Juhász Bernadett(kapusok), Ade Sowunmi 5, Vuletity Szuncsica 3, Török Melinda 3, Dobos Renáta 2, Tóth Zsófia 2, Árvai Laura 2, Peszeki Laura 2(1), Pál Regina 2, Orján Viktória 1, Csábi Zsuzsanna, Imregi Blanka, Farkas Szimonetta, Imbre Anna, edző Tóth Norbert

Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3

Kiállítások: 6, ill. 2 perc

Tóth Norbert: – A tabella második helyén álló Érdet fogadtuk és tudtuk, hogy erősebb játékot képviselnek, de egy jó szoros izgalmas mérkőzést vártam a lányoktól. Sajnos ez 15 percen keresztül működött, majd elvesztettük az egyetlen veszélyes játékosunkat, aki támadásban elsősorban nagyon hiányzott a mérkőzés folyamán. Onnantól kezdve nem bizonyultunk veszélyesnek támadójátékban. Kicsit azt érzem, hogy a hitét vesztett csapatból csak 1-2 ember volt, aki nem adta fel, ez viszont nagyon kevésnek bizonyult. Ezt a játékot gólra játszák, de míg az ellenfél kapujára sem nézünk, és mindig áthárítjuk a terheket a másikra nem leszünk egy csapat és mérkőzést sem fogunk nyerni!

U19 mérkőzés

Ceglédi Kék Cápák – Érd II. 27 – 32 ( 14 – 14 )

Cegléd: Semetka Gréta, Sila Réka(kapusok), Peszeki Laura 10(6), Imbre Anna 4, Tóth Zsófia 4, Pesti Gréta 3(1), Kaposvári Vanda 2, Pintér Zsófia 2, Kádár Kata 1, Pető Blanka 1, Kapusi Anna, Simon Anna, Kiss Vivien, edző Ade Sowunmi

Hétméteresek: 9/7, ill. 6/6

Kiállítások: 10, ill. 14 perc

Ade Sowunmi: – Ma az a csapat nyert, aki jobb kondiban volt. Egy nagyon jó meccsen vagyunk túl 50 percig tartottunk magunkat. Sok helyeztünk kimaradt pontosan 15 ziccert, ennyivel sajnos nem lehet nyerni. Elfáradtunk, de mindenki nagyon büszke lehet magára, én is az vagyok rájuk! Nagyon sajnálom mert ez a csapat ma pontot érdemelt volna!

U17 mérkőzés

Ceglédi Kék Cápák – Érd 40 – 34 ( 23 – 19 )

Abony Sportcsarnok 70 néző, vezette Kovács, Szappanos

Cegléd: Semetka Gréta, Sila Réka(kapusok), Kaposvári Vanda 10 (3), Imbre Anna 9, Pesti Gréta 9 (1), Ferenczi Lili 4, Kapusi Anna 3, Fekete Alexandra 3(1), Dengi Csenge 1, Józsa Luca 1, Medveczky Anna, Kövecses Judit, edző Ade Sowunmi

Hétméteresek: 9/5, ill.. 5/3

Kiállítások: 10 ill. 6 perc

Ade Sowunmi: – Nagyon izgultunk a mai mérkőzés miatt,  de ma a lányok nagyon győzni akartak és szép játékkal szerezték meg a 2 pontot. Nagyon gratulálok mindenkinek szuper meccs volt.