A Ceglédi Kék Cápák felnőtt, ifi és serdülő csapata három különböző helyszínen lépett pályára az elmúlt hétvégén a női kézilabda NB II. korosztályos bajnokságaiban. A felnőttek Abonyban fogadták a fiatal és gyors Csepelt, akik ellen Szegedi Brigitta időn túli büntető hárításának köszönhetően egy pontot sikerült szerezni, az ifi csapat Gyömrőn játszott hasonló stílusú mérkőzésen, ahol egy gólos vereséget szenvedtek a zártkapus találkozón, a serdülők pedig az Alsónémedi vendégeként arattak könnyed győzelmet, szintén zártkapuk mellett. Gyömrőn utoljára irányította az ifi csapatot Ade Sowunmi, illetve remélhetőleg csak viszonylag rövid ideig lesz távol tanítványaitól, ugyanis hamarosan harmadik gyermekének ad életet. Minden jót és jó egészséget kívánunk nekik! Adét a vezetőség és a csapatai is visszavárják!

Eredmények:

Felnőtt mérkőzés:

Ceglédi Kék Cápák – Csepel DSE 21 – 21 ( 9 – 10 )

Abony, Varga István Városi Sportcsarnok, vezette Nagy ,Szekeres

Cegléd: Szegedi Brigitta, Juhász Bernadett (kapusok), Tóth Adrien 5(2), Vuletic Suncica 4, Jónás Alexandra 4, Halasi Réka 4, Farkas Szimonetta 2, Peszeki Laura 1, Kovács Alíz 1,  Dobos Renáta, Török Melinda, Tátrai Renáta, Mód Klaudia, Farkas Fruzsina, edző Jakab László

Hétméteres: 2/2, ill. 9/5

Kiállítás: 8, ill. 12 perc

Az eredmény alakulása: 7.perc.: 3-3, 13.p.: 5-7, 28.p.:9-9, 38.p.: 13-13, 47.p.: 17-19, 53.p.: 20-20

Jakab László: – Egy nagyon jó képességű csapattal találkoztunk, akik nálunk jóval többet tudnak edzeni, fiatalok, gyorsak és jól indultak. Ahhoz képest, amennyi edzésen mi részt tudunk venni, ahhoz képest jól partiban voltunk velük. A végén egy kis szerencsével nyerhettünk volna, de ki is kaphattunk volna. A meccs egészét tekintve igazságos a döntetlen. Remélem, hogy a sok ziccer hibázási tendenciánk, főleg a szélekről végre megfordul és nyugodtabb meccseket tudunk majd játszani. Gratulálok a lányoknak, főleg Szegedi Brigitta kapusunknak, aki megmentett egy pontot a végén!

Ifjúsági mérkőzés:

Gyömrői KA – Ceglédi Kék Cápák 38 – 37 ( 20 – 19 )

Gyömrő, zártkapus mérkőzés, vezette Fink, Gáspár

Cegléd: Kovács Alíz (kapus), Peszeki Laura 11(3), Farkas Szimonetta 7, Pető Luca 5, Kiss Vivien 4, Pintér Zsófia 4, Kádár Kata 3, Mód Klaudia 1, Jónás Alexandra 1, Vágány Noémi 1, Farkas Fruzsina, Baricza Viktória, Simon Anna, Benkő Barbara, edző Ade Sowunmi

Hétméteres: 3/2, ill. 3/3

Kiállítás: 0, ill. 10 perc

Az eredmény alakulása: 3.perc 2-2, 9.p.: 6-3, 16.p.: 6-10, 27.p.: 16-17, 40.p.: 27-21, 50.p.: 33-30, 56.p.: 37-36

Ade Sowunmi: -Egy kellemetlenül gyors ellenfél fogadott minket Gyömrőn. Nem tudom mi az ami ennyire összezavarta a lányok fejét, lehet az, hogy közvetítve volt a meccs. Hiába sikerült többször is felzárkozni mínusz 5-6 gólról nem volt hitünk magukban és a bírók is pont olyankor ítéletek kétesen. Ezt a zavarodottságot mindig gyorsan kihasználták a Gyömrőiek. Nem volt még ilyen meccsem a lányokkal, hiába mondtam mit kell csinálni egyszerűen nem jutott el a tudatukig… Nagyon sajnálom, mert pontot érdemeltek volna a lányok. Biztos vagyok benne ha újra mindenki kellő önbizalommal és magabiztosan tud játszani, akkor nincs ellenfél, aki pont vehet el tőlük. Köszönöm a lányoknak az együtt töltött időt és a szorgalmas munkát! Kívánom, hogy annyira bizzanak magukban, mint ahogy én bízom bennük és sok sok sikert kívánok az szezon további mérkőzéseihez!

Serdülő mérkőzés: Alsónémedi SE – Ceglédi Kék Cápák 15 – 36 ( 8 – 20 )

Alsónémedi, zártkapus mérkőzés, vezette Holman, Kovács

Cegléd: Semetka Gréta, Marton Georgina (kapusok), Peszeki Laura 8(4), Tóth Fruzsina 7, Vágány Noémi 5, Farkas Fruzsina 5(1), Orlov Katinka 4, Pintér Zsófia 4, Kapusi Annamária 3, Csombai Mirella, Horváth Evelin, edző Almási László

Hétméteres: 3/3, ill. 6/5

Kiállítás: 4, ill. 0 perc

Almási László: – Kicsit álmoskásan kezdtük a mérkőzést, azonban az 5. perctől magukra találtak a lányok és előjött a két csapat közti különbség. A védekezés kimondottan jól működött, de támadásban is sok jó dolgot láttam a lányoktól. Eddig két edzésünk volt közösen, szóval még szoknunk kell egymást a csajokkal, de remek csapatot vettem át az Adétől és biztos vagyok benne, hogy sok közös sikerünk lesz még. Gratulálok az egész csapatnak!