Az elmúlt kézilabda bajnoki fordulóban a felnőtt és az ifi csapat Lajosmizsén lépett pályára, a serdülők pedig Mogyoródon a REAC vendégei voltak. Megint nem tudott a felnőtt csapattal tartani edzőjük, mert a lányokéval egy időben volt a fiúk mérkőzése, ahol játékosként szerepel. A szoros mérkőzésen felváltva vezettek a csapatok, de utoljára az 51. percben tudtak vezetni a Cápák, akik a hatvanból tíz percet emberhátrányban játszottak. A végjátékra mentálisan és fizikálisan is felőrlődött a Cegléd, amit a házigazdák kitudtak használni. Az ifi csapat szintén a Lajosmizse otthonában lépett pályára, ahol 11 góllal nyertek. A serdülő csapat Mogyoródra utazott a REAC vendégeként és könnyed győzelmet szereztek.

Eredmények

Felnőtt mérkőzés:

Mizse KC – Ceglédi Kék Cápák 31 – 27 ( 12 – 14 )

Lajosmizse, 100 néző, vezette Babity, Kaposi

Cegléd: Szegedi Brigitta, Juhász Bernadett(kapusok), Pocsai-Halasi Réka 9(3), Tóth Adrien 7, Vuletics Szuncsica 5, Ade Sowunmi 3, Dobos Renáta 2, Török Melinda 1, Tóth Zsófia, Peszeki Laura

Hétméteresek. 8/7, ill. 5/3

Kiállítások: 8, ill. 18 perc

Az eredmény alakulása: 7. perc: 3-1, 20.p.: 8-9, 28.p.: 10-12, 35.p.: 16-15, 47.p.: 22-20, 51.p.: 23-24

Ade Sowunmi megbízott edző: – Nagyon egyedül vagyunk! Minket még az ág sem, húz, hanem kikerül…. Az, hogy kevesen vagyunk az egy dolog, de ha edző nélkül kell megoldanunk, az teljesen megpecsételi a mérkőzés kimenetelét. Míg ellenfél edzője a birokkal vitázik, nálunk a játékosoknak kell, így minden kétséges szituációt ellenünk fújnak. Két passz után passzív mert az ellenfél edzője azt mondta… Nem volt aki kívülről plusz emberként segítsen mikor mindenki fáradt volt már, így hiába vezettünk sokáig, a hazaiak megfordították az eredményt. Ez teljesen felőrli a csapatot és biztosan megsemmisíti ha így kell mégegyszer játszanunk…

Ifjúsági mérkőzés:

Mizse Kc – Ceglédi Kék Cápák 21 – 32 ( 11 – 15 )

Cegléd: Semetka Gréta(kapus), Peszeki Laura 13(4), Tóth Zsófia 5, Pintér Zsófia 5, Benkő Barbara 3, Baricza Viktória 3, Kovács Alíz 2(1), Kiss Vivien 1, Simon Anna, Farkas Fruzsina, edző Ade Sowunmi

Hétméteresek: 1/0, ill. 5/5

Kiállítások: 6, ill. 10 perc

Ade Sowunmi: – Az, hogy nem tudunk együtt edzeni a lányokkal nagyon látszik. Már nem gond, hogy elhiggyék megtudják oldani az adott szituációt, de nagyon hiányzik a robbanékonyság és a lövőerő. Gratulálok mindenkinek és remélem megmarad ez az akarás a szezon végéig.

Serdülő mérkőzés:

REAC Sportiskola – Ceglédi Kék Cápák 11 – 53 ( 5 – 21 )

Mogyoród, 20 néző, vezette Horváth, Viczkó

Cegléd: Sila Réka(kapus), Pető Luca 10, Petró Zsanna 9(1), Dengi Csenge 8, Kaposvári vanda 7, Imbre Anna 6, Bajzáth Zsófia 6, Kapusi Annamária 5, Józsa Luca 2, Kövecses Judit, Gigor Stella, Medveczky Anna

Hétméteresek: 1/0, ill. 5/1

Kiállítások: –

Pudics Zsolt: – Adénak Lajosmizsén kellett helyt állnia az ifi és a felnőtt meccseken. Örömmel helyettesítettem, de nem azért, mert a két csapat közti különbség miatt könnyed győzelem volt várható, hanem mert több lánynak még én voltam az edzője az U12-ben néhány éve és jó volt újra velük is meccselni. Összel hazai pályán 63-10-re nyertünk, de az akkori keretből most öt játékos nem tudott Mogyoródra utazni, akik akkor 45 gólt szereztek. Örülök, hogy ennek ellenére mindenki motiváltan tudott játszani és végig hajtotta a 60 percet. Gratulálok!