A női kosárlabda Európa-kupa második fordulójában egy igazi sztár csapatot fogadott a Ceglédi EKK csütörtök este a Gál József Sportcsarnokban. A Szpartak Moszkva elleni mérkőzés első negyedében óriási iramot diktált a teltház előtt játszó CEKK. Támadásban és védekezésben is extra teljesítményt nyújtottak a ceglédi játékosok és az orosz csapat csak a 8. percben, 17-0!! után tudta begyötörni első kosarát. A második félidő már kiegyenlítettebb játékot hozott, de a vendégek nem tudtak 12 pontnál közelebb kerülni. A Cegléd megőrizte első helyét a csoportban és jövő héten Izraelben lépnek pályára.

VBW CEKK Cegléd – Szparta&K Vidnoe Moszkva (orosz) 62 – 50 (23-7, 14-10, 17-18, 8-15)

CEGLÉD: MEDGYESSY 8, Katona 6/3, NAGY-BUJDOSÓ 17/3, SKORIC 16, MAKSZIMOVIC1, Csere: Kányási 2, Serbán, Ruttner Zs., Schlemer, Kobolák Vezetőedző: Cziczás László

MOSZKVA: Davydova 6, KOLOSOVSKAJA 12, Finogentova 2, dojkic 4, Knight 2, Csere: Ogun 7/3, Novikova, Gladkova 5, Razheva 6, Pachurina 6 Vezetőedző: Alexander Vasin

Cegléd, 750 néző. V: Jojovic (horvát), Stoyanova (bulgár), Mouton (luxemburgi)

Az eredmény alakulása.4.p.: 9-0, 6.p.: 15-0, 13.p.: 24-9, 18.p.: 30-17, 23.p.: 43-17 ,27.p.: 50-27, 32.p.: 54-41, 37.p.: 60-46

MESTERMÉRLEG

Cziczás László: – Cegléd városának ajánljuk ezt a győzelmet! Fantasztikus volt telt ház előtt játszani. Nem vagyok maradéktalanul elégedett, de gratulálok a lányoknak és nagyon várjuk a vasárnapi mérkőzésünket, amikor a bajnokság egyik top favorit csapata jön hozzánk.

Alexander Vasin: – Adtunk egy negyed előnyt a házigazdának, hiába javultunk fel utána, nem tudtunk fordítani.